Svarbi naujiena gamintojams ir importuotojams – tarp VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacijos“ ir UAB „Ekonovus“ įvykęs konfliktas baigėsi organizacijos nenaudai. Susiklosčiusios aplinkybės lėmė, jog Aplinkosaugos apsaugos agentūra priėmė sprendimą stabdyti organizacijos licencijos galiojimą.

Deja, tai opi žinia visiems besinaudojantiems organizacijos paslaugomis dėl apmokestinamosios pakuotės atliekų sutvarkymo už 2022 m. Pati organizacija neskelbia, kokia tvarka bus atsiskaityta su PTO nariais už 2022 m. 1–8 mėn. periodą iki licencijos sustabdymo. Tikimės, kad PTO įgyvendins savo visus sutartinius  įsipareigojimus nariams, kurie pasitikėjo šia organizacija ir pavedė jai teikti pakuočių tvarkymo organizavimo vykdymą, bei tinkamai ir laiku finansavo visas su tuo susijusias išlaidas iki licencijos sustabdymo, tikėdamiesi, jog bus išduoti pakuočių sutvarkymą įrodantys dokumentai.

Vadovaujantis „Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo 10 str. 1 dalyje išdėstyta nuostata, rekomenduojame pasinaudoti Gamintojo ir/ar Importuotojo teise kreiptis į kitas veikiančias gamintojų ir importuotojų organizacijas – VšĮ „Žaliasis taškas“ arba VšĮ „Gamtos ateitis“.